Gdy firma osiąga sukces, to nie wolno zapominać o ludziach, którzy do niego się przyczynili. Właśnie dlatego należy doceniać pracowników i stawiać na ich motywację. Możemy pracownikom oferować premie, nagrody pieniężne czy też talony. Obecnie bardzo modne są imprezy firmowe, które organizuje pracodawca i zaprasza wszystkich swoich pracowników. Zaczynając od szczebla najniższego do szczebla kierownictwa.

Jak zorganizować imprezę firmową?

Jeśli prowadzimy średniej czy też dużej wielkości firmę, to musimy wiedzieć, że jest to niemałe przedsięwzięcie pod względem organizacyjnym. Samodzielnie możemy mieć z tym wszystkim problem. Uwierzcie, że jest to niesamowicie pracochłonne. Dlatego, gdy od razu wiemy, że polegniemy, to powinniśmy zgłosić się do agencji eventowej. Dla dobrej agencji nie stanowi to żadnego problemu. My po prostu przekazujemy nasze oczekiwania, a agencja bierze się do pracy. Oczywiście musimy przekazać agencji budżet, którym dysponujemy. Agencja będzie miała za zadanie się w nim zmieścić. Czasami rzeczy, o które nawet ich nie podejrzewaliśmy są bardzo drogie. Na pewno kwestie technicznych połączeń mogą zaskoczyć nas swoją ceną. Szczególnie gdy urządzamy imprezę firmową w plenerze bez żadnego zaplecza restauracyjnego.

Motyw przewodni

Obecnie bardzo modne są imprezy firmowe, które są urządzane pod dany motyw przewodni. Można zaliczyć małą wpadkę gdy szefostwo czy też agencja puszczają wodze fantazji i wybierają taki motyw przewodni, na który absolutnie nikt nie ma ochoty. Oczywiście pracownicy dostosowują swój strój do imprezy, ale robią to tylko po to, aby nie podpaść swojemu szefowi. O dobrej zabawie możemy zapomnieć. Dlatego też wiele agencji nie decyduje się, aby zaproponować jakiś motyw przewodni. Polecają zrobić małą zabawę czy też mały konkurs wśród pracowników. Demokratyczne głosowanie na pewno się sprawdzi. Niech pracownicy sami się wypowiedzą na co mają ochotę. Na pewno pomysły będą zaskakujące. Niektóre mogą być nawet kontrowersyjne. Musimy wiedzieć, że zadowolenie pracowników się odbija na opinii o szefostwie. Nie możemy się dostać wir jakiś tandetnych dekoracji. Nie będzie to zbyt dobrze wyglądało.

Miejsce oraz czas

Oczywiście samo planowanie imprezy firmowej zawsze zaczyna się od wyboru odpowiedniego miejsca oraz także czasu. Jeśli chodzi o miejsce, to musimy wiedzieć, że powinno być dopasowane pod styl przyjęcia. Musimy zdecydować czy będzie to po prostu kolacja, bal, grill, a może idziemy o krok dalej i będzie to wspólna wycieczka. A jak z czasem? Może być różnie. Gdy planujemy imprezę firmową plenerową, to powinniśmy wybrać porę wiosenną bądź letnią. Pomimo to pogody w Polsce nigdy nie możemy być tak naprawdę pewni. Jednak w miesiącach między czerwcem i wrześniem mamy dużo większe szanse, że pogoda nas dopieści. Musimy wybrać termin najlepszy z możliwych. Nie może to być termin, w którym wielu pracowników ucieka na urlop. Musimy zawsze wychodzić z założenia, że imprezy firmowe są stricte organizowane z myślą o tym, aby zacieśnić więzi pomiędzy pracownikami i to na różnych szczeblu kariery. Wiele firm stawia na integrację załogi.

Atrakcje dodatkowe

Szefostwo gdy chce zadowolić swoich pracowników już w stu procentach, to poza standardową imprezą firmową, organizują różnego rodzaju ponadprogramowe atrakcje. O co nam chodzi? Co mamy na myśli? Chodzi o liczne atrakcje, konkursy, koncerty, wystąpienia znanych osób czy też wejście do parków rozrywki. Możemy także pokusić się o zorganizowanie innych niespodzianek. Oczywiście w programie należy je wcześniej zawrzeć. Ta kwestia pozostaje już w temacie organizującej osoby imprezę firmową. Czy jesteśmy w stanie zadowolić każdego pracownika? Oczywiście, że nie. Nie ma osoby, która jest w stanie wszystkim dogodzić. Zawsze coś nie będzie pasowało. niektóre osoby będą niezadowolone z muzyki, innym nie smakuje jedzenia, a jeszcze innej grupie nie pasują konkursy i zabawy. Oczywiście we wspomnianym już budżecie musimy uwzględnić również wynagrodzenie dla agencji (jeśli z niej korzystamy). Czasami jest ono ustalane z góry, a czasami jest to wynagrodzenie procentowe. Oczywiście każda firma chciałaby od razu wiedzieć ile zapłaci. Dzięki temu będzie w stanie stwierdzić czy znajdzie się jeszcze budżet na to ułatwienie. Czasami może nam się wydawać, że wynagrodzenie agencji jest spore. Jednak wiedzmy, że my jako pracodawca nic nie musimy robić. Wystarczy, że będziemy się dobrze bawić i tyle. Nic nam więcej do szczęścia nie jest potrzebne. Zatem udana zabawa jest zależna stricte od wyboru agencji. Nie patrzmy na cenę. Wybór najtańszej niestety się nie sprawdza. Lepiej postawić na agencję doświadczoną dla, której organizacja imprezy firmowej nie jest żadnym kłopotem. Na rynku znajdziemy mnóstwo fantastycznych agencji, które mogą nam pomóc. Wiele firm decyduje się jednak na samodzielne wykonanie. Musimy jednak pamiętać, że zaangażowanie jest spore. Musimy poświęcić wiele czasu na to, aby porządnie imprezę firmową zorganizować. Jednocześnie nie będziemy zajmować się swoimi służbowymi obowiązkami. Czy możemy sobie na to pozwolić?