Zdecydowana większość kobiet marzy o posiadaniu pięknych, zadbanych paznokci. Z tego też względu wiele przedstawicielek płci pięknej sięga po różnego rodzaju lakiery i akcesoria do malowania paznokci. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się lakiery hybrydowe. Zanim jednak zdecydujemy się na samodzielne pomalowanie paznokci takimi produktami, warto dowiedzieć się, jak należy to zrobić. Bardzo istotna jest także wiedza na temat tego, co kładzie się na lakier hybrydowy. 

Co jest potrzebne do przygotowania manicure hybrydowego?

Co się kładzie na lakier hybrydowy?Aby wykonać manicure hybrydowy niezbędne będzie odpowiednie przygotowanie. Należy zakupić wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak chociażby lakiery hybrydowe oraz lampa do ich utwardzania. Nie sposób jednak nie wspomnieć o tym, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie swoich dłoni. Kluczową czynnością, którą należy wykonać przed przystąpieniem do malowania paznokci jest odsunięcie skórek. Do tego celu można wykorzystać najzwyklejsze drewniane patyczki. Istotne jest również spiłowanie paznokci, bo w przeciwnym razie nie będą one posiadały satysfakcjonującego nas kształtu. Kolejnym etapem będzie rzecz jasna odtłuszczenie płytki paznokciowej. Warto wykorzystać do tego celu specjalny preparat odtłuszczający, który można zakupić w niemal każdej drogerii, zarówno tej internetowej jak i stacjonarnej. Po wykonaniu wszystkich scharakteryzowanych czynności, konieczne jest nałożenie na paznokcie bazy. Nie należy jednak w żadnym razie przesadzać z jej ilością. Nakładać należy cieniutką warstwę bazy, bo w przeciwnym razie paznokcie będą prezentować się nieestetycznie. Jak długo należy zaś utwardzać bazę na paznokciach? W przypadku lampy LED najczęściej wystarcza 60 sekund. Następnym etapem będzie rzecz jasna nałożenie lakieru w interesującym nas kolorze. Trzeba oczywiście liczyć się z tym, że pierwsza z warstw nie będzie zapewniała pierwszego krycia. Dlatego najczęściej jest konieczne nałożenie trzech warstw lakieru hybrydowego na każdy paznokieć. Każdą warstwę należy utwardzić przy pomocy lampy LED lub UV. 

W jaki sposób utrwala się lakier hybrydowy?

Wydawać by się mogło, że pomalowanie wszystkich paznokci interesującym nas lakierem hybrydowym to już wszystko. Nic jednak bardziej mylnego! Lakier ten należy również na paznokciach odpowiednio utrwalić. Służy do tego preparat zwany topem. Top, podobnie jak lakier hybrydowy będzie można zakupić w sklepie z produktami do robienia manicure. Zdecydowana większość topów nadaje paznokciom delikatny połysk, co zazwyczaj podoba się przedstawicielkom płci pięknej. Niektóre panie preferują jednak matowe paznokcie. Powinny one używać topów matowych. Oczywiście niezmiernie istotne jest odpowiednie utwardzenie topu. Po pomalowaniu nim paznokci, należy więc włożyć je do lampy LED lub UV. Dzięki temu lakier hybrydowy zyska wspaniałą trwałość. Na rynku kosmetycznym dostępne są różne topy, rozmaitych firm. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, dobrze jest poczytać opinie na jego temat. Im większa liczba pozytywnych, tym większe prawdopodobieństwo tego, że top będzie faktycznie przedłużał trwałość lakieru. Czy warto sugerować się ceną? Oczywiście. Nie należy jednak sięgać po podejrzanie tanie topy, bo może to być jedynie pozorna ostrożność. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup topów, a także lakierów hybrydowych ze średniej półki cenowej. Jest to szczególnie pomocne dla osób, które dopiero co rozpoczynają przygodę z manicurem hybrydowym. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Top jest produktem, który znacząco przedłuża trwałość lakieru hybrydowego. Należy jednak mieć na uwadze to, aby nałożyć cienką warstwę tego preparatu na nasze paznokcie. W przeciwnym bowiem razie całość może prezentować się mało estetycznie. Istotne jest również i to, aby na paznokcie pokryte topem nie aplikować już lakieru. Nie mniej ważne jest to, aby pamiętać o nakładaniu cienkich warstw samego lakieru. Już na samym początku przygody z manicurem hybrydowym warto mieć na uwadze to, że grube warstwy lakieru nie prezentują się dobrze. Ponadto, może dojść wówczas do problemu z niewysychaniem lakieru na powierzchni paznokcia. Zawsze miejmy na uwadze to, że po aplikacji lakieru trzeba nałożyć jeszcze top, a jest to kolejna dodatkowa warstwa na naszych paznokciach. Zasada pokrywania paznokci cienkimi warstwami kosmetyków jest więc absolutnie kluczowa. Bardzo istotny jest także odpowiedni dobór lampy, która ma za zadanie utwardzić lakier hybrydowy jak i sam top. Na rynku dostępne są zarówno lampy UV jak i lampy LED. Wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji, ale przed dokonaniem zakupu dobrze byłoby przejrzeć opinie o konkretnych modelach. Im większa liczba pozytywnych opinii na temat danego urządzenia, tym większe prawdopodobieństwo tego, że będzie nam ono należycie służyć. Bardzo ważny jest także umiejętny dobór lakierów. Na początek warto zdecydować się na klasyczne odcienie takie jak czerwień, granat czy pudrowy róż. Nieco problematyczne bywają lakiery hybrydowe w kolorze czerni oraz bieli. Zazwyczaj wymagają one aplikacji kilku warstw na paznokcie.