Niektóre psy, podobnie jak ludzie, są niewiarygodnie spokojne i po prostu idą z prądem bez względu na to, co życie rzuca im pod nogi. Inne psy, podobnie jak ludzie, mogą być czujne i niespokojne podczas wydarzeń zmieniających życie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o przeprowadzkę. Podczas gdy my, ludzie, możemy wyjaśnić, co się stanie, kiedy się przeprowadzimy, nie mamy tego luksusu w przypadku psów. Z tego powodu warto rozważyć alternatywne sposoby uwolnienia psa od lęku przed i w trakcie przeprowadzki. Oto nasze najlepsze wskazówki, jak przygotować psy do przeprowadzki.

Kwestie organizacyjne

Sprawdź lokalne prawo. Dowiedz się, czy potrzebujesz nowej licencji, jakie są przepisy dotyczące smyczy i czy istnieją jakieś zakazy dotyczące rasy. Twój nowy sąsiad może nie mieć problemu z rottweilerem, ale niektóre władze lokalne, stowarzyszenia sąsiedzkie i firmy ubezpieczeniowe nie pozwalają na pewne rasy. Znajdź nowego weterynarza. Nie czekaj, aż Twój pies dozna kontuzji lub zachoruje. Sprawdź, czy Twój pies potrzebuje nowych szczepień lub leków zapobiegawczych. Czy w Twojej nowej okolicy występują kleszcze, nicienie sercowe lub leptospiroza? Zleć wszczepienie psu mikrochipu i upewnij się, że Twój numer telefonu komórkowego znajduje się na obroży psa. Upewnij się, że Twój pies ma identyfikator. Wytrenuj psa w klatce już teraz, jeśli będziesz jej potrzebował w czasie przeprowadzki. Większość psów uwielbia klatki, ale nikt nie chce być zmuszony do wejścia do klatki po raz pierwszy w dniu przeprowadzki. Być może zauważyłeś, że Twój pies stał się nerwowy, gdy ostatnio wyciągnąłeś walizkę na wycieczkę. Wyobraź sobie, jak będzie się zachowywał, kiedy cały dom zostanie spakowany! Jak przygotować psa do przeprowadzki?Zacznij szkolenie już teraz: być może w nowym domu pies będzie musiał żyć według innych zasad, zwłaszcza jeśli przeprowadzasz się z domu jednorodzinnego do mieszkania. Wytrenuj swojego psa, aby przestał szczekać, kiedy będziesz miał bliższych sąsiadów. Przygotuj go na to, co ma nadejść: jeszcze przed przeprowadzką możesz zacząć przyzwyczajać psa do nowego świata, wprowadzając go do podobnych środowisk lub symulując nowe odgłosy. Jeśli Twoja przeprowadzka nie jest daleka, spróbuj zabierać go na spacery po nowej okolicy i zapoznawać z sąsiadami. Najlepiej jest poznać kota mieszkającego obok, zanim Twój pies zacznie gonić go po drzewie. Zapytaj swojego weterynarza o leki uspokajające na czas podróży i wypróbuj je wcześniej. Spakuj coś dla swojego psa: Poza podstawowymi rzeczami, takimi jak karma i woda, warto zabrać kilka ulubionych zabawek, dodatkowych ręczników i posłania.

Zadbaj o swojego pupila

Pokaż swoim psom, że wszystko będzie w porządku. Oznacza to, że nowy dom musi kojarzyć im się z pozytywnymi, dobrymi rzeczami. Jednym ze sposobów na przygotowanie psa do przeprowadzki jest odwiedzenie z nim nowego domu. Jeśli nie jesteś w stanie odwiedzić nowego domu przed datą przeprowadzki, nadal możesz wiele osiągnąć spacerując z psami po przyszłej okolicy. Da im to szansę na poznanie nowych widoków i zapachów, więc do czasu przeprowadzki wszystko będzie już dla nich znajome. Jeśli możesz wprowadzić się do nowego domu przed wielkim dniem, pozwól swoim psom wszystko zbadać. Chwal je i nagradzaj, kiedy węszą w nowym domu. Dawaj im psie smakołyki w kuchni. Graj w piłkę na podwórku. Powtarzaj wizyty tak często, jak to możliwe. Twoje psy szybko zorientują się, że nowy dom nie jest wcale taki zły. Kup odpowiednie miski dla swoich psów i umieść je w swoim domu. Pozwól swoim psom obwąchać i zbadać miski Od czasu do czasu podrzucaj smakołyki w ogólny obszar misek. Podczas procesu pakowania Twoje psy mogą stać się niespokojne; wszystko w Twoim domu zostało przeniesione i wszędzie są kartony do przeprowadzki. Dlatego ważne jest, aby w miarę możliwości utrzymać normalną rutynę psów i ewentualnie poświęcić im trochę dodatkowej uwagi. 

Miłość wszystko przetrzyma

Przeprowadzka jest stresująca dla Ciebie, więc możesz sobie tylko wyobrazić, jakie to będzie wyzwanie dla Twojego zwierzaka. Dobrą rzeczą jest to, że możesz przygotować swojego zwierzaka do przeprowadzki, aby zabrać część stresu. Aby Twój ukochany czworonożny przyjaciel był spokojny podczas całego procesu, najlepiej będzie, jeśli najpierw przeniesiesz swoje rzeczy, a następnie pozwolisz swojemu zwierzęciu zadomowić się w nowym domu. Na koniec dnia przekonasz się, że najważniejszym składnikiem jest miłość. Jeśli dasz swojemu zwierzakowi miłość, której potrzebuje, będzie mu o wiele łatwiej przejść przez to, co przed nim. Oczywiście, powinieneś wykonać wszystkie kroki, które tutaj wymieniliśmy, ponieważ pomogą Ci one przygotować Twojego zwierzaka do przeprowadzki. I zaufaj, że pod koniec dnia wszystko będzie działało na Twoją korzyść. Przeprowadzka może być stresująca, dlatego zatrudnij firmę trudniącą się między innymi: przeprowadzkami biur, przeprowadzkami firm, przeprowadzkami międzynarodowymi. Takie firmy z pewnością mają duże doświadczenie w przewozie mebli i transporcie mebli z wniesieniem oraz montowaniem mebli.