Sardynia jest doskonałą wyspą na spędzenie wakacji. Otacza ją turkusowe morze i zapierające wdech w piersiach krajobrazy. Szmaragdowe wybrzeże i nieustające słońce wciąż przyciąga tłumy turystów. Sardynia gwarantuje mnóstwo atrakcji, zarówno turystom preferującym aktywne, jak i bierne spędzanie czasu. Wyspa obfituje w zabytki, a restauracje proponują zapoznanie się z pyszną kuchnią regionalną tego miejsca. Poznaj bliżej atrakcje Sardynii i zarezerwuj już dziś wakacje z naszym biurem podróży! Sardynia Wakacje to synonim wspaniałej przygody

Wakacje w Sardynii

Wybierając właśnie tę wyspę na cel swojego urlopu, możesz rozkoszować się odpoczynkiem na wielu różniących się od siebie wybrzeżach Sardynii. Jest to wyspa jedyna w swoim rodzaju, w której nie brakuje niewielkich zatoczek, zapewniającym intymność. Miejsce to znane jest również na całym świecie z uwagi na zachwycające plaże Szmaragdowego Wybrzeża (Costa Smeralna): Cappriccioli, Romazzina czy La Cinta z różowymi flamingami. Zachwycą Cię również te w Zatoce Orosei otoczone malowniczymi górami. W nadmorskich kurortach na Sardynii możesz poddać się rozrywce uprawiania wielu sportów wodnych. Nie brakuje tutaj także tras do aktywnych spacerów, na przykład w uroczym wąwozie Su Goroppu. Dla aktywnych podróżników ciekawą propozycją są także emocjonujące spływy kajakowe, rajdy rowerowe czy ekstremalna wspinaczka górka. Sardynia jest skarbnicą różnorodnych zabytków. Spędzając tu wczasy z naszym biurem podróży, możesz podziwiać ruiny miast, fenomenalne fontanny, katedry, zamki i wiele innych. Z pewnością nie będziesz się tutaj nudzić.

Najciekawsze zabytki kultury oraz natury na Sardynii

Sardynia to nie tylko zjawiskowy krajobraz, ale bogactwo zabytków. Co warto w szczególności zobaczyć? W planie zwiedzania nie może zabraknąć jednej z najcudowniejszej groty w Sardynii, czyli Jaskini Neptuna. Grota była kształtowana przez miliony lat przez wodę spływającą po wapiennych skałach. Dopłyniesz do niej statkiem wycieczkowym z portu w Alghero. Zwiedzając Sycylię, z pewnością zauważysz charakterystyczne stożkowe budynku o charakterze mieszkalno-obronnych określanych mianem nuragami. Na całej wyspie znajduje się ich aż ok. 7 tysięcy! Najbardziej znany z nich zlokalizowany jest niedaleko Barumini. Co ciekawe, posiada specjalny system podziemnych korytarzy i jest otoczony z każdej strony ruinami wioski. Innym punktem, którego nie może zabraknąć na mapie zwiedzania, jest Nora, czyli nadmorska miejscowość założona przez Felicjan. Kiedyś zamieszkiwali ją Rzymianie i Kartagińczycy, do dziś ostały się tylko ruiny po części zalane wodą. Fragmenty świątyń, luźni, amfiteatrów i domów przywodzą na myśl czasy bitew morskich i pirackich skarbów.

Popularne kurorty na wyspie

Duży zainteresowanie cieszą się zwłaszcza San Teodoro i Stintino. Nasze biuro podróży oferuje szeroki wybór hoteli w których, można spędzić swoje wymarzone wakacje w Sardynii. Jeśli chodzi o kurort Stintino leży on na unikalnym cyplu La Pelowa z malowniczymi plażami, w których uwagę przykuwa piękny biały piasek. Turkusowe morze zachwyca idealnie przejrzystą wodą, a także zachęca do uprawiania sportów wodnych. Jest to doskonały wybór dla fanów nart wodnych, windsurfingu czy kitesurfingu. San Teodoro jest natomiast idealnym wyborem na spędzenie wakacji tylko we dwoje. Klimatyczne zatoczki, z których można oglądać zachód słońca to wręcz wymarzone warunki dla zakochanych. W naszej ofercie znajdziesz kameralne hotele ze strefą Wellness&Spa, w których nie tylko posmakujesz tutejszych wyrobów, ale też odprężysz się i zrelaksujesz.

Aktywny wypoczynek

Sardynia to najlepsze miejsce dla wielbicieli sportów wodnych. Woda w morza jest ciepła niemal od maja do początku listopada. Fani nurkowania mogą podziwiać bogatą podwodną faunę i florę. Na wybrzeżu działają doświadczone ośrodku z profesjonalnymi instruktorami windsurfingu, kitesurfingu oraz surfingu. Popularnością cieszą się zwłaszcza takie miejsca do surfowania jak: Costa Verde, La Cinta, Porto Botte, Isola dei Gabbiani, czy Porto Pollo. To nie koniec tego, co proponuje wyspa. Jakich jeszcze aktywności możesz się poddać? Ciekawą propozycją jest żeglarstwo wokół Sardynii. Ponadto, jest to idealne miejsce do wypraw rowerowych o niewielkich, jak i dużym stopniu trudności.

Kiedy warto udać się na wakacje do Sardynii?

Sardynia zlokalizowana jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Praktycznie przez cały rok panują tutaj sprzyjające warunki klimatyczne. Okres wiosenny rozpoczyna się w marcu. Lato jest bardzo słoneczne i suche, opady deszczu są niezwykle rzadkie. Jeśli chodzi o najcieplejsze miesiące, jest to lipiec oraz sierpień, w których to średnie temperatury oscylują na poziomie ok. 30 stopni Celsjusza. Okres jesienny także jest dobrą porą na wczasy. We wrześniu i październiku temperatura powietrza wynosi w granicy 22 stopni, a wody od 17 do 22 stopni. Zima jest łagodna, a temperatura powietrza spada w tym okresie do 6-10 stopni. Wyspa ta prezentuje się znakomicie właściwie przez cały rok. Zastanawiasz się dalej gdzie spędzić najbliższe wakacje? Poznaj bliżej naszą ofertę i już dziś zarezerwuj wakacje w tej uroczej Sardynii!